Rafał Kiliński

Prezes Zarządu TUW PZUW

Absolwent Katedry Bankowości i Finansów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego oraz studiów Executive Master of Bussines Administration (EMBA) we Francuskim Instytucie Zarządzania.

Ukończył liczne zagraniczne kursy branżowe, w tym Strategic Consulting Advanced Risks Finance Training, Selling Our Competitive Adventage Training, Maritime Law and Marine Insurance Claims Course by Richards Hogg Lindley Ltd, Aviation Insurance Course i Marine Insurance Course. Jest wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Karierę w sektorze finansowym zaczynał w Pierwszym Polsko-Amerykańskim Banku (później Fortis Bank Polska). W latach 1997-2000 pracował w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji "Warta" jako senior underwriter. Utworzył w Gdańsku oddział renomowanej międzynarodowej firmy brokerskiej Marsh i nim kierował. Jednocześnie, jako szef Praktyki Marine&Aviation na Europę Środkowo-Wschodnią, odpowiadał w Marsh za plasowanie ryzyk w branżach morskiej i lotniczej.

Od 2004 roku związany z PZU. Początkowo jako Zastępca Dyrektora Oddziału Okręgowego i Dyrektor ds. Klienta Korporacyjnego w Oddziale Okręgowym PZU w Gdańsku, następnie Dyrektor Generalny ds. Klientów Korporacyjnych i Dyrektor Generalny ds. Klientów Strategicznych w całej spółce. W 2015 roku, jako pełnomocnik zarządu PZU, stworzył największe w Polsce Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, którego jest prezesem.

Za wkład w rozwój polskiego rynku ubezpieczeń odznaczony Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP. Uhonorowany również odznaczeniem Polskiej Izby Ubezpieczeń "Za zasługi dla ubezpieczeń".

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.