Andrzej Jarczyk

p.o. Prezesa Zarządu TUW PZUW

Z polskim rynkiem ubezpieczeniowym związany od blisko 30 lat. W tym czasie przeszedł przez wszystkie szczeble kariery w branży – od agenta ubezpieczeniowego, szefa departamentów sprzedaży, po funkcję prezesa zarządu. Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu towarzystwami ubezpieczeniowymi na życie oraz majątkowymi, spółkami pośrednictwa ubezpieczeniowego i brokerskimi.

Obecność w Zarządzie TUW PZUW oznacza powrót menadżera do struktur Grupy PZU, w których pracował w latach 1998-2007 – m.in. na stanowisku dyrektora biura sprzedaży w PZU SA.

W latach 2007-2010 pełnił rolę Prezesa Zarządu spółek Grupy Generali w Polsce, a w latach 2010-2017 stał na czele Zarządu Uniqa. W ostatnich latach z pozycji członka zarządu wspierał rozwój m.in. firm Bacca i Promesa PLUS Broker. Do swoich osiągnięć zalicza także wiele innowacyjnych projektów rynkowych, np. ogólnopolski standard płatności terminalowych TubaPay.

Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz na Uniwersytecie w Bochum. Jest również absolwentem studiów menadżerskich Eurekans Management Development Program prowadzonych przez Uniwersytet Edynburski, University of Chicago w Barcelonie i INSEAD France.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.