Szczegóły

30 grudnia 2022

Zarząd TUW PZUW powołany na kolejną kadencję

Rafał Kiliński pozostaje prezesem TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych na kolejną kadencję. Rada Nadzorcza TUW PZUW powołała na nową kadencję również pozostałych członków obecnego Zarządu Towarzystwa.

– Dziękuję Radzie Nadzorczej za zaufanie i wsparcie. Dziękuję władzom PZU i wszystkim, którzy uwierzyli, że ubezpieczenia wzajemne są szansą dla rozwoju całej Grupy PZU i wspierają nas w ambitnych planach. Odradzające się w Polsce ubezpieczenia wzajemne wnoszą dodatkową, cenną wartość dla gospodarki, a my mamy możliwość, aby się do tego przyczyniać – mówi prezes Rafał Kiliński.

Jak przypomina, osiągany przez TUW PZUW przypis składki stanowi już prawie 5 proc. całego przypisu składki brutto Grupy PZU, a utworzone sześć lat temu Towarzystwo w krótkim czasie stało się liderem rynku ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. W mijającym roku zwyciężyło w Rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń, zorganizowanym przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej”. Pod względem potencjału i dynamiki rozwoju zostało najwyżej ocenione wśród wszystkich towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. 

TUW PZUW jest też jedynym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, który cieszy się międzynarodową oceną ratingową, która świadczy o jego wiarygodności. Agencja Standard & Poor’s przyznała mu rating na wysokim poziomie A-.

Wzajemność w ubezpieczeniach opiera się na solidarności i współpracy, a nie działalności dla zysku. Ubezpieczeni są jednocześnie członkami towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych. TUW PZUW ma ich ponad 600. Ubezpiecza przedsiębiorstwa, podmioty lecznicze, samorządy oraz instytucje publiczne i kościelne. W zeszłym roku zebrał prawie 800 mln zł składki, pobijając własny rekord i osiągając wynik o ponad jedną czwartą wyższy niż przed rokiem. 

– W szybszym niż założone tempie zbliżamy się do strategicznego celu w postaci miliarda złotych składki rocznie, który wyznaczyliśmy sobie na 2024 rok. To dowód na to, że nasz rozwój jest oparty na solidnych podstawach. W nowej kadencji Zarządu będziemy skupiali się na dalszym rozwijaniu oferty i powiększaniu liczby ubezpieczonych, a także wspieraniu ich w trosce o bezpieczeństwo i wprowadzaniu kolejnych innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie – deklaruje Rafał Kiliński.

Jest twórcą TUW PZUW i jego prezesem od początku działalności Towarzystwa. Z rynkiem ubezpieczeń jest związany od ponad 25 lat. Za wkład w jego rozwój otrzymał w mijającym roku Krzyż Zasługi od Prezydenta RP.

Gratulacje z powodu powołania na nową kadencję przekazał Rafałowi Kilińskiemu prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń Grzegorz Prądzyński.

 

 

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.