Prezes TUW PZUW w Polskim Radiu: Wspieramy drobnych przedsiębiorców

– Małe i średnie firmy to sól gospodarki. Wytwarzają najwięcej dochodu dla kraju i dla społeczeństwa. Dlatego zdecydowaliśmy się je wesprzeć – tak o idei „Polisy na biznes” mówił w wywiadzie dla I Programu Polskiego Radia prezes TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński.

„Polisa na biznes” to ubezpieczenie od ryzyka biznesowego dla drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców tworzących sieci handlowe i usługowe. TUW PZUW wprowadza to pionierskie na rynku rozwiązanie w odpowiedzi na problemy, które dotknęły drobnych przedsiębiorców w okresie pandemii.

– Pandemia doprowadziła do tego, że wielu drobnych przedsiębiorców, ryzykujących powodzenie biznesu całym swoim majątkiem, otarło się o upadłość, a nawet upadło – tłumaczył prezes Kiliński. Dlatego tak ważna jest ich ochrona, a ubezpieczenia wzajemne, oparte na zasadzie non-profit, dają duże możliwości i elastyczność. Pozwalają na tworzenie rozwiązań dopasowanych do potrzeb każdej sieci i wchodzących w jej skład przedsiębiorców.

– Idea wzajemności w ubezpieczeniach, ujmując ją w najkrótszy sposób, polega na zasadzie: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Nie ma tu elementu zysku, jak w przypadku komercyjnych ubezpieczeń. W naszej nomenklaturze nie ma nawet takiego pojęcia, jak „zysk” – jest „nadwyżka finansowa”. Jeśli zostanie wypracowana, jest dzielona między członków towarzystwa, którymi są ubezpieczeni – opowiadał Rafał Kiliński.

Przypomniał, że TUW PZUW ubezpiecza także duże, strategiczne dla państwa przedsiębiorstwa oraz szpitale i jednostki samorządu terytorialnego. – Koncentrujemy się nie na wypracowaniu zysku, lecz na adekwatnej do potrzeb ubezpieczonych ochronie. Dotyczy to także tzw. trudnych ryzyk – dodał.

Back To Top