Nowoczesny sprzęt od TUW PZUW dla małych pacjentów gdańskiego szpitala

Nowoczesny sprzęt medyczny pomoże w leczeniu chorych na nowotwory małych pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. To placówka, która już od pierwszych dni po wybuchu wojny na Ukrainie zapewnia opiekę także chorym onkologicznie ukraińskim dzieciom. Zakup urządzeń sfinansował TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, który należy do Grupy PZU.

– Ideą ubezpieczeń wzajemnych jest solidarność i wsparcie. Dlatego angażujemy się w zakup sprzętu dla szpitali i szkolenia dla lekarzy, które mają służyć jak najlepszej opiece nad chorymi. Pomoc najmłodszym pacjentom daje największą satysfakcję. Janusz Korczak mówił, że kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat. Chcielibyśmy przywracać radość małym pacjentom dotkniętym ciężką chorobą – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Jak podkreśla, TUW PZUW chętnie niesie pomoc tym, którzy sami jej bezinteresownie udzielają. – Ujęło nas, że gdański szpital jako jeden z pierwszych w Polsce zatroszczył się o chorych na nowotwory najmłodszych pacjentów z Ukrainy. Prezydentowa Ukrainy Ołena Zełenska pisała o nich, że jeszcze wczoraj ukrywali się przed ostrzałem w piwnicach, a dziś znajdują w Polsce bezpieczeństwo i mogą kontynuować leczenie. Są pod najlepszą opieką fachowców z gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Chcemy, aby razem z polskimi dziećmi mogli też korzystać z najlepszego sprzętu – dodaje prezes Kiliński.

W leczeniu małych pacjentów ma pomóc system do neuromonitoringu śródoperacyjnego. – Służy do tego, aby z maksymalną precyzją, bez ryzyka uszkodzenia systemu nerwowego, przeprowadzać operacje usunięcia nowotworów. Uniwersyteckie Centrum Kliniczne zyska też specjalistyczne urządzenia do kontrolowania pracy serca, oddychania, ciśnienia i pozostałych istornych funkcji życiowych małych pacjentów – mówi dyrektor ds. medycznych TUW PZUW Piotr Daniluk. Wartość pomocy od TUW PZUW sięga prawie 300 tysięcy złotych.

TUW PZUW to największe towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w Polsce i jedno z najszybciej rozwijających się na świecie. Ubezpiecza niemal 200 szpitali. Formuła wzajemności w ubezpieczeniach polega na współpracy, a nie działalności dla zysku. Dlatego TUW PZUW angażuje się w liczne projekty mające służyć lepszej opiece zdrowotnej. Jednym z nich był zakup innowacyjnych zdalnych stetoskopów, które w czasie pandemii trafiły do szpitali w całej Polsce.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku to jeden z największych polskich szpitali. Zapewnia fachową opiekę specjalistów w niemal wszystkich medycznych dziedzinach. Przyjmuje 120 tysięcy pacjentów rocznie.

 

Back To Top