Szczegóły

09 marca 2023

Życzenia od TUW PZUW dla TUW TUW

Ubezpieczenia wzajemne to więcej niż tylko ubezpieczenia. To solidarność i współpraca ubezpieczonych i na rzecz ubezpieczonych. Łączą one we wspólnym celu wszystkie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych – napisał prezes TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński w liście gratulacyjnym do prezes TUW TUW Ewy Stachury-Kruszewskiej.

Złożył życzenia z okazji 30-lecia działalności TUW TUW: – Jesteśmy pełni uznania i szacunku dla pionierskich dokonań Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW w reaktywowaniu ubezpieczeniowej wzajemności w Polsce. Życzymy kolejnych spektakularnych sukcesów i realizacji ambitnych planów. Życzymy powodzenia w krzewieniu idei ubezpieczeń wzajemnych z korzyścią dla ubezpieczonych i całego rynku – podkreślił.

Ubezpieczenia wzajemne sięgają tradycją pierwszych towarzystw ubezpieczeniowych, które zaczęły powstawać na ziemiach polskich w XIX wieku. W okresie międzywojennym obejmowały prawie dwie trzecie rynku. Zostały zniszczone w okresie komunizmu.

Możliwość funkcjonowania towarzystw ubezpieczeń wzajemnych przywróciła dopiero ustawa o działalności ubezpieczeniowej z 1990 roku. Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW jako pierwsze rozpoczęło działalność w formule wzajemności. TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, powołany w 2015 roku w ramach Grupy PZU, rozwinął natomiast ideę wzajemności w ubezpieczeniach korporacyjnych.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.