Szczegóły

29 września 2023

TUW PZUW zwycięzcą rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń [WIDEO]

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych zwyciężył w prestiżowym rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń, zorganizowanym przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej”. Zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce i wśród towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. O jego sukcesie zdecydował zwłaszcza dynamiczny rozwój.

– Ostatni rok był dla nas rokiem rekordów. Rekordowy był przypis składki – ponad miliard złotych zebraliśmy na dwa lata przed planem. Rekordowe były zwroty składki dla ubezpieczonych, które świadczą o tym, że formuła ubezpieczeń wzajemnych się sprawdza i przynosi wszystkim wspólne korzyści. Rekordowe było zaangażowanie pracowników – mówił prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Jak podkreślił, TUW PZUW osiągnął spektakularne wyniki w ciągu zaledwie siedmiu lat od rozpoczęcia swojej działalności. – Per aspera ad astra. Przez trudy do gwiazd. I to w sensie dosłownym. Prestiżowe wyróżnienie – Gwiazdę Ubezpieczeń – okupiliśmy wielkim trudem. Nie marzyliśmy nawet o takich zaszczytach, gdy siedem lat temu wystawialiśmy pierwszą polisę – przyznał.

– Dziękuję wszystkim, którzy w nas uwierzyli i nas wspierają. Dziękuję w pierwszym rzędzie wszystkim pracownikom za ich zaangażowanie i wysiłek. Dziękuję naszej Radzie Nadzorczej, a także Zarządowi PZU za wiarę w nasz sukces i cierpliwość do raczkującego startupu w Grupie PZU. Dziękuję ubezpieczonym, którzy nam zaufali i oddali w nasze ręce swoją ubezpieczeniową ochronę – powiedział prezes Kiliński.

Według niego powodem do satysfakcji jest również rozwój całego rynku ubezpieczeń wzajemnych. – Cieszę się, że mamy w tym swój wkład. Że przywracamy i promujemy tę formę ubezpieczeń. Siła rynku ubezpieczeniowego leży w różnorodności, a taką różnorodność zapewniają właśnie ubezpieczenia wzajemne – zaznaczył.

 

W klasyfikacji generalnej rankingu redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” przyznała TUW PZUW 87 na 100 możliwych punktów. Oceniła prawie 60 działających na polskim rynku ubezpieczycieli nie tylko pod względem skali biznesu, bezpieczeństwa i rentowności, lecz także dynamiki wzrostu w poszczególnych kategoriach.

TUW PZUW ubezpiecza przedsiębiorstwa, podmioty lecznicze, samorządy oraz instytucje publiczne i kościelne. Przywrócił w sektorze korporacyjnym ubezpieczenia wzajemne zniszczone w okresie komunizmu. Są one formą ubezpieczeniowej spółdzielczości. Opierają się na współpracy ubezpieczonych, a nie działalności dla zysku. Ubezpieczeni są jednocześnie członkami towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych.

Należące do Grupy PZU Towarzystwo jest jedynym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, które cieszy się międzynarodową oceną ratingową. Rating na wysokim poziomie A-, przyznany przez agencję Standard & Poor’s, oznacza niski poziom ryzyka kredytowego, wysoką wiarygodność finansową i zdolność do obsługi zobowiązań.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.