Szczegóły

23 lutego 2023

TUW PZUW zapewni opiekę zdrowotną pracownikom Pekao Leasing

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych zadba o zdrowie pracowników Pekao Leasing i ich rodzin. Obejmie ich ubezpieczeniem zdrowotnym. Porozumienie w tej sprawie podpisali prezesi TUW PZUW i Pekao Leasing.

–  Ubezpieczenia zdrowotne to nowy i dynamicznie rozwijający się segment naszej działalności. Wspieramy pracodawców w trosce o zdrowie pracowników, którzy są jednym z największych kapitałów każdej firmy. Zapewniamy całodobową opiekę medyczną i szybki dostęp do lekarzy specjalistów, łączymy programy profilaktyczne z medycyną pracy. Jesteśmy dumni, że atrakcyjność naszej oferty doceniają tak cenieni pracodawcy, jak Pekao Leasing – mówi Prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

– Podpisując umowę z TUW PZUW, osiągamy dwa cele. Po pierwsze, pokazujemy, że jako pracodawca dbający o swoich pracowników dążymy do zapewnienia im jak najlepszej – zarówno pod względem jakości, ale również dostępności – opieki w zakresie tego, co jest dla nich bardzo ważne, czyli zdrowia ich i najbliższych. Po drugie, Pekao Leasing działa w Grupie Banku Pekao, będąc też równocześnie częścią Grupy PZU. Współpraca w ramach jednej grupy przynosi tylko pozytywne efekty – podkreśla Prezes Pekao Leasing Krzysztof Zgorzelski.

Ubezpieczenia zdrowotne w TUW PZUW mają formę pakietów medycznych. Pracownicy Pekao Leasing, ich rodziny i partnerzy życiowi będą mogli korzystać m.in. z konsultacji u lekarzy pierwszego kontaktu, wizyt bez skierowania u specjalistów z ponad 20 dziedzin i badań diagnostycznych. Ubezpieczenie obejmuje też wizyty domowe lekarzy i  rehabilitację.

– Atrakcyjność ubezpieczeń zdrowotnych w TUW PZUW polega na tym, że usługi świadczy rynkowy potentat, jakim jest PZU Zdrowie. Ma prawie 2500 przychodni w ponad 600 miastach w Polsce. Czas oczekiwania na wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej to maksimum dwa dni, a u specjalisty – do pięciu dni. W przypadku porad telemedycznych to nie więcej niż kilka godzin – wyjaśnia prezes Kiliński.

TUW PZUW to największe w Polsce towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych. Należy do Grupy PZU. Jest zwycięzcą prestiżowego Rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń, zorganizowanego przez redakcję „Dziennik Gazety Prawnej”. Został najwyżej oceniony wśród towarzystw ubezpieczeń wzajemnych.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.