Szczegóły

08 września 2021

TUW PZUW na Forum w Karpaczu: Wsparcie dla przedsiębiorczości

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przedstawił podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu pionierskie na rynku rozwiązanie na rzecz drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców. Proponuje ochronę biznesu w formule ubezpieczeń wzajemnych działających na zasadzie non-profit. Ubezpieczenie od ryzyka biznesowego to odpowiedź na potrzeby małych i średnich przedsiębiorców po trudnym okresie pandemii.

Sebastian Wiatr – Dyrektor Biura Ubezpieczeń Korporacyjnych TUW PZUW– Ze złych doświadczeń wyciągamy dobre wnioski. Okres pandemii, gdy wiele drobnych firm stanęło przed widmem bankructwa, pokazał, jak potrzebna jest ich ochrona. Otwierając się na ich potrzeby, rozpoczynamy nowy etap w naszej działalności. Stoi za tym ta sama idea, która legła u postaw powołania TUW PZUW, a więc zaangażowanie w rozwój polskiego biznesu. Oprócz wielkich przedsiębiorstw, które ubezpieczamy, chcemy wspierać te najmniejsze, które dają zatrudnienie milionom Polaków – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Jak podkreśla, aktywność i wysiłek polskich przedsiębiorców, którzy podejmują działalność gospodarczą, zasługują na premiowanie. – To ludzie, którzy często inwestują we własny biznes całe swoje oszczędności. Decyzja o jego uruchomieniu wymaga odwagi, ponieważ wiąże się także z ryzykiem. Chcemy ich przed tym ryzykiem chronić, ponieważ ich sukces jest sukcesem nas wszystkich. Przyczynia się do rozwoju polskiej gospodarki i pozwala na tworzenie miejsc pracy – dodaje prezes Kiliński.

Ubezpieczenia wzajemne oparte na zasadzie non-profit dają najlepsze możliwości wsparcia drobnej przedsiębiorczości. Zapewniają elastyczność i optymalne warunki. – Otwierając się na drobną przedsiębiorczość, zaczynamy od współpracy z wielką polską siecią sklepów Żabka i jej franczyzobiorcami. Z ich udziałem stworzyliśmy „Polisę na biznes” dostosowaną do ich oczekiwań. Opierając się na tych doświadczeniach, będziemy rozwijać ofertę dla drobnych przedsiębiorców i franczyzobiorców tworzących sieci handlowe i usługowe. Naszą przewagą jest to, że ustalamy z ubezpieczonymi rozwiązania idealnie skrojone pod ich potrzeby – dodaje Dyrektor Biura Ubezpieczeń Korporacyjnych TUW PZUW Sebastian Wiatr.

TUW PZUW, należący do Grupy PZU, to największe w Polsce i jedno z najdynamiczniej rozwijających się na świecie towarzystw ubezpieczeń wzajemnych. Ubezpiecza klientów korporacyjnych, przede wszystkim duże przedsiębiorstwa i szpitale, a także samorządy, instytucje administracji publicznej oraz instytucje kościelne.

Jest jedynym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych i jednym z czterech polskich ubezpieczycieli, którzy legitymują się międzynarodowym ratingiem siły finansowej. Wysoki rating, na poziomie A- z perspektywą stabilną, przyznany przez renomowaną agencję Standard & Poor’s, jest wyznacznikiem siły i wiarygodności TUW PZUW.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.