Szczegóły

03 lipca 2019

TUW PZUW w światowej czołówce najszybciej rozwijających się towarzystw ubezpieczeń wzajemnych

Według raportu Global 500 przygotowanego przez Międzynarodową Federację Ubezpieczeń Spółdzielczych i Wzajemnych Towarzystw Ubezpieczeniowych (ICMIF) TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych jest drugim najszybciej rozwijającym się towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych na świecie. Wysoka pozycja TUW PZUW to efekt dynamiki przypisu składki w 2017 roku, która wyniosła 178 proc. Liderem zestawienia jest niemiecki Pensions-Sicherungs-Verein, z wynikiem +840,6 proc.

Raport Global 500 prezentuje również 500 największych na świecie towarzystw ubezpieczeń wzajemnych i spółdzielczych(według przypisu składki na koniec 2017 r.). TUW PZUW, z przypisem na poziomie 101,6 mln USD, po raz pierwszy znalazł się w tym zestawianiu.

Do analizy wykorzystano dane finansowe za rok 2017, w tym sprawozdania i raporty finansowe. Próba objęła towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych i spółdzielczych z 77 krajów, które łącznie reprezentują około 99% światowego rynku. Według raportu 500 największych ubezpieczycieli zebrało 1,31 bln USD składki w 2017 r., czyli o blisko 30 proc. więcej niż w 2007 r. W skali globalnej udział towarzystw ubezpieczeń wzajemnych wyniósł 26,7 proc. Zdaniem ekspertów ICMIF rozwój ubezpieczeń wzajemnych i spółdzielczych jest możliwy dzięki połączeniu otwartości zarządzających na potrzeby współczesnego rynku z bogatą tradycją wzajemności, sięgającą początku XX wieku.

­- Jesteśmy dumni, że już drugi rok działalności operacyjnej TUW PZUW został zauważony na arenie międzynarodowej. Osiągnięte w 2017 r. wyniki spowodowały, że dołączyliśmy do grona największych towarzystw ubezpieczeń wzajemnych na świecie. Pozycja wicelidera raportu Global 500 wśród najszybciej rozwijających się tuw-ów na świecie także zobowiązuje. Udowadniamy, że nasza obecność w zacnym gronie laureatów Global 500 nie jest przypadkowa. Przypis składki za 2018 r. plasuje nas bowiem jako drugie największe towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Te lokaty to dla nas duże wyróżnienie, ale przede wszystkim motywacja do osiągania jeszcze lepszych wyników na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym – powiedział Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW PZUW.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.