Szczegóły

26 marca 2024

Rynek otwiera się na ubezpieczenia wzajemne

Poprawiające się z roku na roku wyniki TUW PZUW pokazują, że rynek coraz szerzej otwiera się na ubezpieczenia wzajemne. Będą one w przyszłości jeszcze bardziej zyskiwać na znaczeniu – mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Towarzystwo ma za sobą najlepszy rok w swojej historii. Drugi rok z rzędu przekroczyło miliard złotych rocznego przypisu składki, a więc strategiczny cel zakładany dopiero na bieżący rok.

– Poruszamy się po krzywej wzrostu i cały czas w górę. Zamykamy 2023 rok z o ponad 11 procent większym przypisem składki niż rok 2022, co w trudnym otoczeniu, wynikającym m.in. z wojny w Ukrainie, jest naprawdę dobrym wynikiem – podkreślał prezes Kiliński.

Jednym z najszybciej rozwijających się obszarów działalności TUW PZUW były ubezpieczenia zdrowotne. – W stosunku do roku poprzedniego niemal trzy razy zwiększyliśmy liczbę osób korzystających z naszych usług medycznych – mówił prezes TUW PZUW.

Jak zaznaczył, miniony rok był udany dla TUW PZUW nie tylko ze względu na rekordowe wyniki, lecz także pionierskie inicjatywy, jak ubezpieczeniowa ochrona przyszłej energetyki jądrowej w Polsce.

Towarzystwo nawiązało strategiczną współpracę ze światowym liderem w ubezpieczeniach cywilnych instalacji jądrowych Nuclear Risk Insurers. – Sukcesem jest też przystąpienie do TUW PZUW Polskich Elektrowni Jądrowych, czyli inwestora pierwszej elektrowni atomowej w Polsce, która ma powstać na Pomorzu – wskazywał.

Nowatorskim przedsięwzięciem, choć w zupełnie innej dziedzinie, jest również projekt ubezpieczenia krów mlecznych z wykorzystaniem mikrochipów. – Nie ma czegoś takiego w świecie ubezpieczeń. Dzięki nowoczesnej technologii hodowca doskonale wie, w czasie rzeczywistym, co danej krowie dolega i dzięki temu może zareagować i odseparować chorą sztukę, zanim choroba dotknie całe stado – mówił Rafał Kiliński.

Całej rozmowy można posłuchać TUTAJ

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.