Szczegóły

06 lutego 2024

Przywracamy rangę wzajemności w ubezpieczeniach [WIDEO]

Najpierw bilans otwarcia, a potem rekomendacje dla Zarządu PZU w sprawie dalszych działań – tak o najbliższych planach związanych z włączeniem do Grupy PZU dwóch nowych towarzystw ubezpieczeń wzajemnych, Polskiego Gazu TUW i TUW na Życie, mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński. Spodziewa się, że zajmie to maksimum kwartał.

– Inne spojrzenie daje proces due diligence, a inne jest od środka. Teraz patrzymy od środka. W imieniu nowego właściciela przeprowadzamy bilans otwarcia i mamy następnie przedstawić rekomendacje, co naszym zdaniem byłoby słuszne uczynić. Finalna decyzja  będzie należała do Zarządu PZU – opowiada w rozmowie z „Gazetą Ubezpieczeniową” prezes TUW PZUW, który stanął także na czele dwóch nowo nabytych przez PZU towarzystw.

Jego zdaniem rozszerzenie Grupy PZU o nowe TUW-y to sygnał dla rynku, że ubezpieczenia wzajemne mają sens i przyszłość. – Jestem zwolennikiem przywracania wzajemności w ubezpieczeniach, zwłaszcza korporacyjnych, ich właściwej rangi w życiu gospodarczym. Dlatego bardzo mnie cieszy każde zwiększenie rangi tego rodzaju ubezpieczeń na rynku polskim i w polskiej gospodarce – deklaruje Rafał Kiliński.

Całej rozmowy można posłuchać tutaj (od 6 min. 20 sek.):

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.