Szczegóły

26 maja 2021

Pomagamy samorządom unikać zagrożeń

– Mamy najlepszych fachowców od inżynieryjnej oceny ryzyka. Im lepiej je poznamy, tym skuteczniej możemy je minimalizować, proponując w rezultacie niższą składkę ubezpieczeniową – mówi w wywiadzie dla samorządowego magazynu "Wspólnota" członek Zarządu TUW PZUW Aneta Zawistowska.

Eksperci TUW PZUW to specjaliści od pożarnictwa, budownictwa, różnych gałęzi przemysłu. – Jeśli gmina jest zainteresowana współpracą z nami, to jadą do niej, żeby poznać jej specyfikę i ubezpieczeniowe potrzeby. Sprawdzają, jakie są zagrożenia i jak można im zapobiec. Po takim badaniu urząd gminy otrzymuje od nas raport z oceną ryzyka i zaleceniami. To zestaw porad, co poprawić, aby unikać niepożądanych zdarzeń – opowiada Aneta Zawistowska.

Badanie jest bezpłatne. – Inwestujemy w bezpieczeństwo samorządów, które nam je powierzają – podkreśla. Chodzi również o bezpieczeństwo mieszkańców. Dla samorządu każde zaniedbanie w tej dziedzinie może mieć negatywne skutki finansowe z tytułu odpowiedzialności cywilnej, gdyby komuś stało się coś złego.

Atutem TUW PZUW jest też atrakcyjna oferta w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. – Oferujemy kompleksowe ubezpieczenie zawierające wszelkie rodzaje ochrony na wypadek ataku hakerów, infekcji wirusami, wycieku danych i skutków takich zdarzeń. W okresie pandemii, gdy wiele urzędów i instytucji korzysta ze zdalnej pracy swoich pracowników, to ryzyko znacznie wzrosło. Według światowych ekspertów przerasta dziś wszystkie inne zagrożenia – zwraca uwagę Aneta Zawistowska.

Jak podkreśla, Towarzystwo stawia również na ubezpieczanie inwestycji w odnawialne źródła energii. – Jako TUW PZUW angażujemy się we wspieranie transformacji energetycznej. Dotyczy to zarówno farm wiatrowych, jak i coraz popularniejszej fotowoltaiki. Panele fotowoltaiczne są już instalowane nie tylko na dachach budynków, ale nawet na latarniach ulicznych. Wymagają specyficznych ubezpieczeń i my je oferujemy – dodaje.

Pełen tekst wywiadu do przeczytania TUTAJ.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.