Szczegóły

07 grudnia 2018

Otwarcie Centrum Symulacji Położniczych "Bezpieczny Poród"

5 grudnia 2018 roku zostało otwarte Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród” Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Budowa Centrum, którego partnerem jest Grupa PZU, została sfinansowana z Programów Prewencyjnych PZU Życie SA i TUW PZUW. Centrum mieści się przy ul. Nowogrodzkiej 73 w Warszawie.

Centrum wyposażyliśmy w najnowocześniejsze w skali światowej fantomy porodowe i noworodkowe przeznaczone są do szkolenia lekarzy, położnych, pielęgniarek oraz innych przedstawicieli personelu medycznego. Będą oni mogli w bezpiecznych warunkach przećwiczyć procedury medyczne dla porodów powikłanych, takich jak np. dystocja barkowa, porody miednicowe, porody zabiegowe z użyciem kleszczy i próżniociągu położniczego. Przed rokiem w ramach programu "Bezpieczny Poród" kupiliśmy też aparat USG służący do śródporodowego monitorowania stanu zdrowia rodzącego się dziecka. Z podarunku, sfinansowanego z środków prewencyjnych TUW PZUW, korzystają pacjentki Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Patronat merytoryczny nad kursami Centrum Symulacji Położniczych "Bezpieczny Poród" WUM, które ruszają 8 grudnia 2018 roku, objęło Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGP). Budowa Centrum została sfinansowana z Programów Prewencyjnych PZU Życie SA i TUW PZUW. Celem współpracy WUM, PZU i PTGP jest poprawa opieki okołoporodowej w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z całym artykułem https://media.pzu.pl/pr/413703/centrum-symulacji-polozniczych-bezpieczny-porod

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.