Szczegóły

05 października 2023

Oferujemy usługi, których nie mają inni

– Budujemy przewagi konkurencyjne, które odróżniają nas od innych ubezpieczycieli. To wsparcie dla ubezpieczonych w identyfikowaniu i minimalizowaniu ryzyka oraz w komunikacji kryzysowej, partnerstwa strategiczne i ubezpieczenia zdrowotne wraz z medycyną pracy. Na takich nowatorskich inicjatywach opieramy swój rozwój – deklaruje prezes TUW PZUW Rafał Kiliński w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”.

Udzielił go przy okazji ogłoszenia wyników rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń, zorganizowanego przez redakcję tej gazety. TUW PZUW zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce.

– Ilość majątku do ubezpieczenia jest ograniczona i każde z kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeń na rynku chce ten majątek ubezpieczać. Nie każdy jest jednak w stanie dostarczyć usługi, które my dostarczamy – podkreśla prezes Kiliński.

Wymienił jako przykład ubezpieczenia podmiotów medycznych. Oceną ryzyka w tych placówkach zajmuje się wyspecjalizowany zespół TUW PZUW. To lekarze z wieloletnim doświadczeniem medycznym i ubezpieczeniowym. – Badają zagrożenia i związane z tym potrzeby na miejscu, w szpitalu. Wskazują słabe punkty i wydają zalecenia, co zmienić, aby poprawić bezpieczeństwo – tłumaczy Rafał Kiliński.

Lepsza analiza ryzyk pozwala na to, aby im lepiej zapobiegać, a w konsekwencji także oferować ubezpieczonym niższą składkę. Taki cel mają też liczne, finansowane przez TUW PZUW, szkolenia dla lekarzy i personelu medycznego. A jeśli pojawiają się problemy, Towarzystwo angażuje się w ugodowe rozwiązywanie sporów z poszkodowanymi i wspiera szpitale w komunikacji kryzysowej. – Doradzamy, jak komunikować się z pacjentami i otoczeniem, także z mediami – wyjaśnia prezes.

Jednym z najprężniej rozwijający się obszarów działalności TUW PZUW są ubezpieczenia zdrowotne. – To pakiety medyczne dla pracowników naszych klientów. Pracownicy i ich rodziny mogą korzystać z opieki medycznej w ponad 2500 przychodniach należących do sieci PZU Zdrowie – mówi prezes Kiliński. Uzupełnieniem są usługi w dziedzinie medycyny pracy. –  Bierzemy na siebie ciężar organizacji tych badań, a pracodawca nie musi podpisywać umowy z kilkoma czy kilkunastoma podmiotami – dodaje.

Towarzystwo z sukcesem rozwija także tzw. partnerstwa strategiczne, czyli affinity. – Chodzi o ubezpieczenia dla klientów naszych klientów. Korporacyjni klienci TUW PZUW, np. dostawcy prądu czy gazu, mogą oferować swoim indywidualnym odbiorcom dodatkowe usługi – przykładowo ubezpieczenia na wypadek domowych awarii. Oznacza to, że Kowalski, który jest klientem dostawcy energii, może na przykład skorzystać z usług hydraulika, kiedy pęknie rura w jego mieszkaniu – mówi Rafał Kiliński.

Pomysł chwycił. – Z naszych usług korzysta już jakieś pół miliona Polaków. To perspektywiczna dziedzina, a my wykorzystujemy wszystkie możliwości, aby dalej dynamicznie się rozwijać. Formuła partnerstw strategicznych, obok ubezpieczeń zdrowotnych, to dla nas przyszłość i pomysł na dalszy rozwój – podsumowuje prezes TUW PZUW.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.