Szczegóły

04 października 2021

Nowe ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznych

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych angażuje się w rozwój odnawialnych źródeł energii. Nowością są ubezpieczenia domowych instalacji fotowoltaicznych. – Wspieramy w zielonej transformacji nie tylko naszych korporacyjnych klientów, lecz także indywidualnych użytkowników – podkreśla prezes TUW PZUW Rafał Kiliński w wywiadzie dla agencji ISB News.

Zaangażowanie w rozwój odnawialnych źródeł energii to jeden z celów ogłoszonej niedawno Strategii TUW PZUW na lata 2021-2024 "Więcej wspólnych korzyści". Służy temu wprowadzanie i rozwijanie produktów związanych z nowym rynkiem energii. – Cieszą się dużym zainteresowaniem – mówi prezes Kiliński. To ubezpieczenia farm wiatrowych, energetyki wodnej i biogazowni.

Pionierskim na rynku rozwiązaniem są ubezpieczenia instalacji fotowoltaicznych od zniszczenia, uszkodzenia lub awarii. Mogą z niego skorzystać indywidualni użytkownicy, które zakładają u siebie panele fotowoltaiczne. – Oferujemy je w ramach programu affinity. To propozycja dla prosumentów, którzy korzystając z tradycyjnych źródeł energii,  sami ją wytwarzają dzięki fotowoltaice. Przyłączając się do sieci energetycznej, otrzymują jednocześnie propozycję atrakcyjnego ubezpieczenia – wyjaśnia prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.