Szczegóły

05 lutego 2021

Korzystne ubezpieczenia zdrowotne dla duchownych

– Osoby duchowne szczególnie doceniają wagę ubezpieczeń. Ich świadomość, odpowiedzialność i determinacja, by unikać ryzyka, jest większa niż przeciętna. W ciągu dwóch lat, odkąd powołaliśmy Związek Wzajemności Członkowskiej św. Antoniego, przystąpiło do niego ponad sto kościelnych instytucji – mówi Katarzyna Jezierska-Stencel, dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych w TUW Polskim Zakładzie Ubezpieczeń Wzajemnych.

Katarzyna Jezierska-StencelW opublikowanym w serwisach Opoka i eKAI.pl wywiadzie opowiada o zaletach ubezpieczeń wzajemnych i potrzebie troski o zdrowie: – Budujemy wspólnotę. Nie na lata, lecz dziesiątki lat. Po to, by chronić się przed zagrożeniami, zapobiegać im i wspierać się w potrzebie, także w chorobie. Dlatego ceny pakietów zdrowotnych zaczynają się u nas już od kilkunastu złotych miesięcznie – wyjaśnia.

Jak przekonuje, atrakcyjność ubezpieczeń zdrowotnych w TUW PZUW polega na tym, że usługi świadczy PZU Zdrowie, dysponujący siecią 2200 przychodni w ponad 600 miastach w Polsce. Nie ma więc problemu ze znalezieniem placówki, nawet w najmniejszej miejscowości.

– Gdy zgłasza się do nas zakon czy inna kościelna instytucja zainteresowana ubezpieczeniem zdrowotnym, zaczynamy od rozmowy: czy ubezpieczeniem mają być objęci tylko duchowni czy także świeccy pracownicy, sami czy z rodzinami, czy mają jakieś szczególne potrzeby, np. pod względem dostępu do wybranych specjalistów. Na tej podstawie przygotowujemy optymalną ofertę, także pod względem cenowym. To indywidualne podejście do każdego to jeszcze jedna cecha ubezpieczeń wzajemnych – dodaje Katarzyna Jezierska-Stencel.

Pełna treść wywiadu TUTAJ.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.