Szczegóły

24 maja 2021

Jeszcze lepsza i szersza oferta w nowej strategii TUW PZUW

Jeszcze korzystniejsza składka w stosunku do ubezpieczeń komercyjnych, rozszerzenie oferty o nowe produkty i branże, programy i szkolenia dla ubezpieczonych służące minimalizowaniu ryzyka – to strategiczne cele TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych na najbliższe cztery lata. Podsumowuje je publikacja w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

– Jeśli dobrze rozumie się potrzeby i oczekiwania klientów, tym skuteczniej można na nie odpowiadać – podkreśla prezes TUW PZUW Rafal Kiliński. Jak przypomina, w ciągu niespełna pięciu lat istnienia PZUW stał się liderem rynku ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. – Zaufało nam prawie pół tysiąca klientów korporacyjnych, w tym podmioty gospodarcze, medyczne, samorządy i instytucje administracji publicznej, a także uczelnie i instytucje kościelne. Wśród nich są największe firmy w Polsce, cenione szpitale, duże samorządy oraz diecezje i zakony. Jesteśmy jednym z najdynamiczniej rozwijających się towarzystw ubezpieczeń wzajemnych na świecie. Przed nami równie ambitne cele, które wyznacza nowa strategia na lata  2021-2024 – mówi Rafał Kiliński.

Tytuł strategii "Więcej wspólnych korzyści" oddaje istotę ubezpieczeń opartych na wzajemności. Te korzyści, oprócz atrakcyjnej składki, to także minimalizowanie ryzyka. – Inwestujemy w bezpieczeństwo tych, które nam je powierzają. Proponujemy kompleksowe programy zarządzania ryzykiem. Będziemy wprowadzać dodatkowe dla całych branż o specyficznym ryzyku ubezpieczeniowym. Dotyczy to również sektorów, które nie cieszą się zainteresowaniem ubezpieczycieli, np. gospodarki drzewnej i odpadami – wyjaśnia prezes TUW PZUW.

Strategia zakłada także rozszerzanie oferty o nowoczesne produkty, w tym rozwijanie cyberubezpieczeń. Towarzystwo oferuje kompleksowe ubezpieczenie zawierające wszelkie rodzaje ochrony na wypadek ataku hakerów, infekcji wirusami, wycieku danych i skutków takich zdarzeń. TUW PZUW stawia również na produkty związane z nowym rynkiem energii z odnawialnych źródeł. To m.in. ubezpieczenia farm wiatrowych, fotowoltaicznych i biogazowni.

Realizując ambitne cele strategii, TUW PZUW chce do 2024 roku osiągnąć ponad miliard złotych przypisu składki rocznie. Dzięki temu nie tylko utrzyma pozycję lidera na rynku ubezpieczeń wzajemnych, ale znajdzie się w pierwszej dziesiątce wszystkich zakładów ubezpieczeniowych w Polsce. – Przypis składki wyniósł w zeszłym roku ponad 633 mln zł. Jesteśmy więc już w dwóch trzecich wytyczonej przez strategię drogi. Jestem przekonany, że ten i inne cele uda się zrealizować z sukcesem – podkreśla prezes Rafał Kiliński.

Cały artykuł do przeczytania TUTAJ.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.