TUW PZUW dofinansował zakup zamgławiacza

Nową broń do walki z koronawirusem ma Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej. To zamgławiacz Glosair – urządzenie do dezynfekcji pomieszczeń. Zakup został dofinansowany z funduszu prewencyjnego TUW PZUW.

Zamgławiacz Glosair

Urządzenie posiada zaawansowaną technologię dezynfekcji, wykorzystującą nadtlenek wodoru, który jest czynnikiem utleniającym, niszczącym mikroorganizmy poprzez wolne rodniki hydroksylowe. Metoda zamgławiania pomieszczeń jest szybkim i skutecznym sposobem na ich odkażenie.

Glosair jest urządzeniem mobilnym, dzięki temu z łatwością można go przewieźć do dowolnego pomieszczenia na terenie szpitala.

– W ciągu ostatnich miesięcy przeznaczyliśmy blisko 45 proc. środków z bieżącego funduszu prewencyjnego na zakup sprzętu i środków ochronnych bezpośrednio związanych z leczeniem i diagnostyką pacjentów zarażonych i z podejrzeniem zarażenia wirusem COVID-19. Wierzymy, że zakupione urządzenia i materiały ochronne stanowią realne wsparcie dla placówek leczniczych – mówi Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW PZUW.