Spotkanie Członków TUW PZUW we Lwowie

W dniach 15-17 października 2018 r. we Lwowie, odbyła się pierwsza konferencja dla Członków TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych. Motywem przewodnim był wykład dr hab. prof. nadzw. Jacka Lisowskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pt. „Oswajamy wzajemność – historia i tradycja a czasy współczesne”. Podczas spotkania przedstawiciele TUW PZUW podsumowali także 3 letnią działalność Towarzystwa i przedstawili plany na kolejne lata.

W czasie wolnym uczestnicy konferencji zwiedzili Lwów szlakiem polskiej kultury i tradycji, wizytując Pałac Potockich, Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich.

W rocznicę obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, złożony został wieniec w krypcie Pułków i Oddziałów Lwowskich.

 

 

Przedstawiciele TUW PZUW spotkali się również z dyrekcją Szkoły Ogólnokształcącej nr 10 im. św. Marii Magdaleny we Lwowie. Placówka jest jedną z najstarszych szkół funkcjonujących poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej i jedną z dwóch średnich szkół we Lwowie z polskim językiem nauczania.  Jej bogata tradycja zobowiązuje zarówno nauczycieli, jak i uczniów do pielęgnowania i promowania polskiej tożsamości narodowej, tradycji, kultury i przede wszystkim języka polskiego.

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekazał na rzecz Szkoły środki finansowe, z przeznaczeniem na remont i modernizację sal lekcyjnych. Dzięki wsparciu TUW PZUW dzieci będą miały lepsze warunki do nauki i rozwijania swoich pasji w ramach licznych kół naukowych, Szkoła zaś będzie prężnym ośrodkiem kulturalnym dla młodzieży i jej sympatyków.

 

Back To Top