Spektakularne wyniki TUW PZUW

– W pierwszym półroczu 2021 roku uzyskaliśmy ze składki prawie 372 mln zł brutto, a więc o 81 proc. więcej niż w pierwszym półroczu zeszłego roku. To znacznie powyżej rynkowej średniej wzrostów, która wyniosła 9,5 proc. – mówi prezes TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński.

W wywiadzie dla I Programu Polskiego Radia zwrócił uwagę, że rośnie znaczenie ubezpieczeń wzajemnych. To w dużej mierze zasługa TUW PZUW, który jest liderem rynku ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Ma w nim już prawie jedną trzecią udziału.

W pierwszym półroczu tego roku umocnił się także wśród wszystkich, również komercyjnych, zakładów ubezpieczeniowych. – Awansowaliśmy z 18 na 11 pozycję wśród największych polskich ubezpieczycieli na rynku non-life, a więc ubezpieczeń majątkowych i innych poza ubezpieczeniami na życie – podkreśla prezes Kiliński.

TUW PZUW ma też jedne z najniższych kosztów administracyjnych na rynku – wyniosły w pierwszym półroczu tego roku niecałe 4 proc. wartości składek, podczas gdy średnia dla zakładów ubezpieczeń to 4,9 proc. – Dbamy o to, aby ograniczać koszty. Kierujemy się interesem ubezpieczonych, którzy są naszymi członkami – dodaje Rafał Kiliński.

Jak przypomniał Polskim Radiu, w międzywojennej Polsce ubezpieczenia wzajemne obejmowały ok. 65 proc. rynku, a w 2015 roku, gdy Grupa PZU powołała TUW PZUW – zaledwie ok. 4,7 proc. Dziś nabierają znaczenia właśnie dzięki TUW PZUW, który jest jednym z najszybciej rozwijających towarzystw ubezpieczeń wzajemnych na świecie.

Back To Top