Ostrzeżenie – fałszywe wiadomości e-mail

Szanowni Państwo

W ostatnich dniach zidentyfikowaliśmy jednostkowe przypadki fałszywych wiadomości e-mail, rzekomo nadawanych przez TUW PZUW, których adresatami mogli być partnerzy biznesowi PZUW. Wiadomości te zawierają informacje o poleceniu dokonania płatności za fakturę, a w rzeczywistości są zawirusowanym plikiem, którego otwarcie może rodzić poważnym zainfekowaniem komputera lub/i blokadą dostępu do danych.

W związku ze zidentyfikowaniem przez nas takiego zjawiska jako tzw. „phishing internetowy”, będący próbą oszustwa oraz zainfekowania infrastruktury IT groźnym wirusem, przestrzegamy przed odbieraniem tego typu wiadomości, a w szczególności otwierania „podejrzanych” plików, będących załącznikiem do wiadomości e-mail. W przypadku otrzymania takiego e-maila, najlepiej od razu go skasować.

Dodatkowo informujemy, że wszelka korespondencja elektroniczna kierowana do klientów oraz partnerów biznesowych TUW PZUW prowadzona jest z adresów mailowych w domenie internetowej @tuwpzuw.pl.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, co do otrzymanej korespondencji, prosimy klientów o kontakt na adres: tuw_incydent@tuwpzuw.pl.

Back To Top