Szczegóły

17 listopada 2022

TUW PZUW zwycięzcą Rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń [WIDEO]

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych zajął pierwsze miejsce w prestiżowym Rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń. Został przez redakcję „Dziennika Gazety Prawnej” najwyżej oceniony wśród towarzystw ubezpieczeń wzajemnych.

– Ciężka praca się opłaca. Wyrośliśmy na niekwestionowanego lidera rynku ubezpieczeń wzajemnych w Polsce w ciągu zaledwie sześciu lat od powstania. Trafiliśmy w potrzeby klientów i potrafimy na nie odpowiadać. Rozwijamy się z każdym rokiem. Rozszerzamy naszą ofertę o nowe produkty, a grono ubezpieczonych o kolejne branże – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

 

Jak podkreśla, powołanie TUW PZUW w ramach Grupy PZU okazało się strzałem w dziesiątkę. – Dziękuję władzom Grupy PZU za zaufanie i wsparcie w ambitnych planach. Dziękuję wszystkim, którzy powierzyli w nasze ręce swoje ubezpieczeniowe bezpieczeństwo. Nadają sens naszej pracy i potwierdzają słuszność naszej dewizy, która głosi, że ubezpieczenia wzajemne to więcej wspólnych korzyści – mówi prezes Rafał Kiliński.

W Rankingu Gwiazdy Ubezpieczeń redakcja „Dziennika Gazety Prawnej” przyznała TUW PZUW 82 na 100 możliwych punktów. Oceniła prawie 60 ubezpieczycieli działających na polskim rynku zarówno pod względem potencjału, jak też dynamiki ich rozwoju. Brała pod uwagę skalę biznesu, bezpieczeństwo i rentowność.

– To, że sięgnęliśmy ubezpieczeniowych „Gwiazd”, jest także zasługą pracowników TUW PZUW, którzy z zaangażowaniem pracują na wspólny sukces. Ich zaangażowanie, czego dowodzą badania, jest rekordowe w skali całego rynku – dodaje prezes Kiliński.

TUW PZUW jest jednocześnie jedynym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, który cieszy się międzynarodową oceną ratingową, która świadczy o jego wiarygodności. Renomowana agencja Standard & Poor’s przyznała mu rating na wysokim poziomie A-.

TUW PZUW ubezpiecza przedsiębiorstwa, podmioty lecznicze, samorządy oraz instytucje publiczne i kościelne. Specjalizuje się zwłaszcza w trudnych branżach, które wymagają niestandardowego podejścia. Ubezpieczenia wzajemne są dla nich optymalnym rozwiązaniem ze względu na swoją elastyczność, a także priorytetowe podejście do minimalizowania ryzyka.

Wzajemność w ubezpieczeniach opiera się na solidarności i współpracy, a nie działalności dla zysku. Ubezpieczeni są jednocześnie członkami towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.