Szczegóły

20 marca 2023

Sukces programu szkoleń medycznych TUW PZUW

Ponad 140 szkoleń dla około 3000 lekarzy i personelu medycznego – to efekt programu realizowanego przez TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. Jego wyniki podsumowała Rada Naukowa TUW PZUW.

– Naszym celem jest dostarczanie fachowej wiedzy, która pozwala nieść pomoc medyczną na najwyższym poziomie. Chcemy w ten sposób chronić zdrowie pacjentów, a także zapobiegać niepożądanym zdarzeniom, które mogą prowadzić do roszczeń wobec szpitali i lekarzy – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

W ciągu dwóch lat z bezpłatnych szkoleń on-line skorzystała prawie połowa podmiotów leczniczych ubezpieczonych w TUW PZUW. – Dbamy o to, aby ich personel był na bieżąco z najnowszymi standardami w dziedzinie opieki medycznej, a także z prawnymi regulacjami w tym zakresie. Satysfakcję budzą wysokie oceny szkoleń wystawiane przez ich uczestników – średnia to 4,8 na 5 punktów – podkreśla dyrektor ds. medycznych TUW PZUW Piotr Daniluk.

Szkolenia dotyczą m.in. zapobiegania zakażeniom szpitalnym i innym niepożądanym zdarzeniom, powikłań i błędów medycznych, praw pacjentów i komunikacji z nimi, a także właściwego prowadzenia dokumentacji medycznej.

Po okresie pandemii TUW PZUW wraca też do szkoleń organizowanych stacjonarnie. – Pierwsze będą dotyczyć interpretacji zapisów KTG, czyli badania czynności serca płodu i postępowania w przypadkach niedotlenienia okołoporodowego noworodków. To jeden z częstych problemów występujących przy porodzie – wyjaśnia dyrektor Daniluk.

Nad merytoryczną jakością szkoleń czuwa Rada Naukowa TUW PZUW. W jej skład wchodzą uznani eksperci z zakresu położnictwa i ginekologii, anestezjologii, neonatologii, ortopedii i traumatologii oraz organizacji i finansowania ochrony zdrowia. 

Po wybuchu pandemii Rada jako pierwsza instytucja wydała rekomendacje dotyczące postępowania z pacjentami, u których podejrzewa się zakażenie COVID-19. Pod jej kierunkiem powstał pierwszy kompleksowy "Raport o zdrowiu Polaków – diagnoza po pandemii" z zaleceniami dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.