Szczegóły

22 marca 2023

Pomoc dla samotnych matek od pracowników TUW PZUW

Warto pomagać. Mieszkanki, ich dzieci i pracownicy Domu Samotnej Matki „Bezpieczna Przystań” w Zielonce dziękują za świąteczne dary od pracowników TUW PZUW. „Bezinteresowna pomoc to bezcenny dar, jaki człowiek może podarować drugiemu człowiekowi” – napisali w liście.

W ramach dobroczynnej akcji na rzecz Domu Samotnej Matki w Zielonce pracownicy TUW PZUW zebrali ubrania dla mam i dzieci, sprzęt AGD, kosmetyki i chemię, zabawki, gry i książeczki, a także pieniądze. Dzięki datkom kupili miksery i tostery, które mają być prezentem na dobry początek dla mam, które usamodzielniają się i opuszczają placówkę.

– Nic tak nie cieszy jak radość innych. Będziemy kontynuować dobroczynne akcje. Dziękuję wszystkim, którzy tak chętnie w nich uczestniczą – mówi Katarzyna Bielińska z Biura Administracji i Zarządu TUW PZUW, która razem z Justyną Karlikowską i Agnieszką Mendrykowską z Biura Zarządzania Kadrami była inicjatorką pomocy.

Dom Samotnej Matki „Bezpieczna Przystań” w Zielonce, prowadzony przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, działa już od prawie 30 lat. Pielęgnuje rodzinną atmosferę i zapewnia spokojne warunki do wychowania dzieci. Przez lata znalazło tam schronienie i opiekę kilkaset kobiet z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

 

 

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.