Szczegóły

01 września 2022

Pakiety zdrowotne szyte na miarę

Dla pracowników – szeroka opieka medyczna i szybki dostęp do lekarza, dla pracodawców –elastyczne warunki współpracy i brak biurokracji. To atuty ubezpieczeń zdrowotnych w TUW PZUW, o których w wywiadzie dla miesięcznika „My Company” mówiła dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych Katarzyna Jezierska-Stencel.

– Najważniejsze są potrzeby klienta. Dlatego naszym standardem jest brak standardu. Bo tak jak nie ma dwóch takich samych firm, tak nie ma dwóch identycznych pakietów ubezpieczeniowych – podkreślała.

Z punktu widzenia pracownika ubezpieczenie zdrowotne nie różni się od abonamentu medycznego. – Umowę zawieramy z pracodawcą, który decyduje, jaką dodatkową opiekę zdrowotną zapewnić swoim pracownikom – mówiła Katarzyna Jezierska-Stencel. Z punktu widzenia pracodawcy kluczowe jest bezpieczeństwo prawne. – Jesteśmy towarzystwem ubezpieczeniowym ze wszystkimi tego konsekwencjami. Musimy przestrzegać rygorystycznych reguł tego rynku, podlegamy Komisji Nadzoru Finansowego, która pilnuje, żebyśmy bezpiecznie zarządzali powierzonymi nam przez naszych członków pieniędzmi. Każdy zawierający z nami umowę jest dodatkowo chroniony – tłumaczyła.

Korzyścią dla pracodawców jest także możliwość zawierania umów w drodze negocjacji, a wiec bez przetargu. – Ten jest zwykle żmudny, obciążony biurokratycznymi ograniczeniami i często nie przynosi zadowalających efektów – mówiła dyrektor Jezierska-Stencel. Ubezpieczenia wzajemne są natomiast ustawowo zwolnione z rygorów prawa o zamówieniach publicznych. Dlatego pracodawcy mogą negocjować warunki, aby zakres opieki zdrowotnej był optymalny dla ich pracowników.

– Mamy trzy wyjściowe pakiety, ale kiedy rozmawiamy z konkretnym klientem, to dostosowujemy rozwiązania do jego potrzeb. Najważniejsza jest struktura zatrudnienia w danej firmie: ile jest kobiet, ile mężczyzn, jaka jest średnia wieku. Jeśli zatrudnieni to osoby w wieku 50+, znaczenia nabierają badania onkologiczne. Jeśli większość pracowników to młode kobiety, bardzo ważna jest opieka położnicza. Jeśli jest dużo rodziców – opieka pediatryczna – tłumaczyła Katarzyna Jezierska-Stencel.

Atutem opieki zdrowotnej, którą zapewnia TUW PZUW, jest szybki dostęp do lekarza. Na poradę specjalisty czeka się średnio dwa dni. Jest to możliwe dzięki temu, że TUW PZUW należy do Grupy PZU, a usługi zdrowotne świadczy rynkowy potentat, czyli PZU Zdrowie. Działa w 600 miejscowościach, niemal we wszystkich powiatach. Ma prawie 2500 placówek. – Ta skala działania decyduje o naszej sile – pokreśliła dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TUW PZUW.

Cały wywiad do przeczytania TUTAJ.

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.